logotype

Chór Dziecięcy "Rezonans"

KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA CHÓRU "REZONANS"

Chór z inicjatywy Lecha Ostrowskiego powstał jesienią 1995 roku. Ostatni koncert zespołu odbył się 9 czerwca 2012r.Rocznie chór dawał około 20 koncertów. Co roku mieszkańcom miasta i regionu zespół prezentował  się w cyklicznych koncertach kolęd i pastorałek oraz koncertach pieśni historycznych, patriotycznych i żołnierskich. Ponadto brał  udział w różnych  uroczystościach państwowych, religijnych i okolicznościowych.. Zespół prezentował się w I programie TVP i mediach regionalnych. Brał udział w regionalnych i ogólnopolskich konkursach chóralnych. Działalność artystyczna chóru jest tematem pracy magisterskiej Natalii Banach pod kierunkiem prof. UWM Lechosława Ragana. Byli chórzyści  Katarzyna Chudzik i Karol Nyczka  obecnie są zawodowymi muzykami, absolwentami Akademii Muzycznych w Gdańsku i Łodzi.

OSIĄGNIĘCIA ZESPOŁU

SUWAŁKI 1996 - I miejsce w eliminacjach wojewódzkich XVI Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A Cappella Dzieci i Młodzieży Szkolnej.
OLSZTYN 1996 - Udział w eliminacjach makroregionalnych tego konkursu.
OLSZTYN 1997 - Udział w eliminacjach IV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.
SUWAŁKI 1998 - I miejsce w eliminacjach wojewódzkich XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A Cappella Dzieci i Młodzieży Szkolnej.
OLSZTYN 1998 - II miejsce w eliminacjach makroregionalnych tego konkursu.
OLSZTYN 1999 - I miejsce w eliminacjach wojewódzkich XIX Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A Cappella Dzieci i Młodzieży Szkolnej.
OLSZTYN 1999 - II miejsce w eliminacjach międzywojewódzkich tego konkursu.
EŁK 1999 - Śpiew na uroczystej Mszy św. celebrowanej przez Papieża Jana Pawła II.
WARSZAWA 2000 - Nagranie telewizyjne programu "Muzyczna Skakanka" TVP program l.
BYDGOSZCZ 2000 - Wyróżnienie w XX Jubileuszowym Konkursie Chórów A Cappella Dzieci i Młodzieży.
OLSZTYN 2000 - Pierwsza nagroda Zarządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego na I Festiwalu Pieśni Chóralnej "Warmia i Mazury Cantat".
KATOWICE 2000 - Brąz w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Pieśni Chóralnej.
OLSZTYN 2002 - I miejsce w Przeglądzie Wojewódzkim XXII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A Cappella Dzieci i Młodzieży.
BYDGOSZCZ 2002 - Wyróżnienie w finale XXII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A Cappella Dzieci i Młodzieży.
OLSZTYN 2003 - Nagroda Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Warmińsko- Mazurskiego Oddziału w Olsztynie.
OLSZTYN 2005 - Puchar Kapituły Nagrody im. F. Nowowiejskiego na I Festiwalu Chórów i Orkiestr Dętych "O Warmio moja miła ".
OLSZTYN 2006 - Nagroda Wydawnictwa MAC Edukacja na II Festiwalu "O Warmio moja miła ".
PIENIĘŻNO 2006 - I miejsce w Regionalnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Wojskowej.
OLSZTYN 2007 - I miejsce w przesłuchaniach wojewódzkich XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A Cappella Dzieci i Młodzieży.
BYDGOSZCZ 2007 - Wyróżnienie w finale XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A Cappella Dzieci i Młodzieży.
OLSZTYN 2007 - Pierwsza Nagroda "Kryształowe Nuty" w ramach III Festiwalu Chórów i Orkiestr Dętych "O Warmio moja miła".
OLSZTYN 2007 - Nagroda Specjalna Ministra Edukacji Narodowej za najlepsze wykonanie "Hymnu Państwowego" w ramach III Festiwalu Chórów i Orkiestr Dętych "O Warmio moja miła".
OLSZTYN 2008 - I miejsce w przesłuchaniach wojewódzkich XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A Cappella Dzieci i Młodzieży i Puchar Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Warmińsko- Mazurskiego Oddziału w Olsztynie.
BYDGOSZCZ 2008 - Wyróżnienie w finale XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A Cappella Dzieci i Młodzieży.
OLSZTYN 2008 - Puchar i nagroda za najlepsze wykonanie utworu dowolnego na IV Festiwalu Chórów i Orkiestr Dętych "O Warmio moja miła"
OLSZTYN 2009 - Puchar i nagroda Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Warmińsko- Mazurskiego Oddziału w Olsztynie za upowszechnianie polskiej pieśni na V Festiwalu "O Warmio moja miła"
Działalność artystyczna chóru jest tematem pracy magisterskiej Natalii Banach pod kierunkiem Lechosława Ragana prof. UWM.
Dyrygent Lech Ostrowski  

Rezonans

Rezonans i Piski Chór Kameralny

2024  Społeczne Ognisko Muzyczne w Piszu  globbers joomla template